Спортивний січень – а можливо і цілий рік
Хоча я щойно повернулася з неймовірної подорожі до Лапландії, хочу ще трішки зачекати зі статтею про неї – нехай мої враження вляжуться і сформуються в якісь читабельні рядки. Тоді і описати всю цю красу буде легше, і вам читати, надіюсь, цікавіше.
А ось з’їджені за свята та під час подорожів кнедлі, запечені гуси, барбекю з лося та оленини (це вам маленький спойлер до Лапландії) потрібно починати зганяти вже сьогодні – в надії, що весна вже десь зовсім близько.
Набрані за свята кілограми допікають так багатьом німцям, що моя улюблена газета Süddeutsche Zeitung у своїй постійній рубриці Gefühlte Wahrheit (Вдавана Дійсність) навіть зробила маленький графік на тему, як виглядає завантаженість німецьких фітнес-центрів (вісь У) на початку року (вісь Х). Видно, що кілограми допікають багатьом, але недовго.
Взагалі німці є досить спортивною нацією, особливо молодь у великих містах намагається слідкувати за власною спортивною програмою. Спорт посідає одне з перших місць у списках добрих намірів на наступний рік, які народ тут ретельно складає у кінці кожного року. Звичайно, не всім вдається втілити задуману кількість тренувань у життя, але давайте будемо оптимістами і не розчаровуватимося вже в січні на рік вперед.
Фітнес-центри є особливо актуальними взимку, коли коротка пробіжка в парку може закінчится обмороженням пальців. Кількість і якість фітнес-центрів в Мюнхені, як і в будь-якому більш-менш великому місті Німеччини зашкалює. Тут тобі і McFit з мінімальними умовами за мінімальних 19,90 євро в місяць. В таких студіо навіть за те, щоб прийняти душ потрібно платити додатково (50 центів, якщо я не помиляюся). По іншу сторону цінової політики можна знайти і ELEMENTS, і Leo’s, і інші схожі фітнес-майже-СПА-центри. Тут до вашої уваги подається вже весь спектр всеможливих послуг – і рушнички, і безкоштовні напої, і різні цікаві івенти, і сауна, і багато-багато іншого. Коштує відвідування такого центру десь від 80ти і більше євро в місяць. Ціна варіюється в залежності від тривалості вашого контракту. Тобто, якщо ви заключаєте контракт відразу на 2 роки – ціна в місяць буде відповідно нижчою, ніж якщо це річний контракт.
Насправді ця цінова політика більшості фітнес-центрів відлякує. Адже що робити, коли ви, наприклад, в з’вязку з роботою переїжджаєте у інше місто. Або вам просто перестане подобатися у вашому спортклубі. Тобто, це дуже прив’язує.
Альтернативою такому супер-тісному контракту може бути наприклад відвідування студій з одним напрямком спорту. Нарпиклад, йога-, танц-, бокс-, і т.д. студій. Тут за занятта можна платити поразово або купувати картку на 10ть занять. Але це звичайно обмежує в плані різноманітності. Заняття в таких закладах коштує від 12 до 15/20 євро.
Інколи великі компанії мають спеціальні контракти з відомими фітнес-центрами, і тоді працівники таких компаній мають змогу відвідувати фітнес-студії за дуже низькими цінами, в кілька разів нижчими за офіційні тарифи. В таких угодах переваги має кожна зі сторін. Фітнес-центр має гарантований потік “престижних” відвідувачів і поза очі може козиряти реченнями типу “так, весь Сіменс тренується у нас”. Власне корпорація таким чином має змогу заробити плюс собі в карму від своїх працівників. Ну, а останні відвідують найпрестижніші фітнес-центри міста за чисто символічну ціну.
А як вівдвідують фітнес-центри українці? Теж лише до середини лютого, щоб заспокоїти погане сумління? І взагалі, яка ситуація з фітнес-центрами складається в Україні? В Києві та Луцьку я недавно відвідувала непогані йога-студіо. Хоча викладання йоги мені в Німеччині подобається більше, але це інша тема. Цікавою в Україні є і цінова різниця між столицею та периферією. Якщо в Луцьку година заняття йоги коштує приблизно 30 гривень, то в Києві ви в середньому заплатите цілих 100.
Але загалом, як завжди – не будьте рабом якихось там цін, обставин та місця проживання. Підняти дупу з дивана можна в любій точці глобуса. Головне протриматися довше ніж німці у фітнес-центрі.